marija-silickaja-smataviciene-ir-jos-kuriamos-rankines-asmeninio-albumo

Kuriu rankines iš plaunamo popieriaus, ir jos nei tirpsta, nei plyšta

Labas, aš esu Marija, „TataPaper” kūrėja, kuriu rankines iš plaunamo popieriaus. Noriu tau papasakoti daugiau apie tai, ką gaminu. Ne tik apie rankines, bet ir apie idėją, kaip atsirado gaminiai iš veganiška oda vadinamo popieriaus. Prieš keletą metų apie tai išsamiai papasakojau portalui Moteris.lt Tad dalinuosi ištrauka iš šio straipsnio ir nuoroda į jį visą.

Marija, kada pajutote turinti potraukį kūrybai?

Norą kurti jutau visada. Gimiau ir augau kartu su muzika, vėliau – fortepijono pamokomis, nes mano mama – muzikos mokytoja. Žinoma, kaip ir pridera mažam vaikui, ilgainiui fortepijonas atsibodo ir pati nunešiau stojimo dokumentus į dailės mokyklą, kurią pabaigiau su medžio drožybos ir grafikos baigiamuoju darbu. Nuo tada nenustojau nei piešti, nei tapyti.

Gal ir vėliau plėtojote šį norą?

Tai nėra tik noras, čia veikiau gyvenimo būdas, nors pati visada sakiau, kad mano arkliukas yra organizaciniai darbai. Baigiau kultūros vadybos ir kultūros politikos mokslus VDA, ilga laiką dirbau tik su renginiais, kuriuose kūrybai vietos apstu, o ilgainiui išpildžiau savo svajonę dirbti televizijoje. Jau 8 metai kaip dirbu su didžiausiais Lietuvoje TV projektais ir kaip vykdomoji prodiuserė turiu tikrai nemažai kūrybinės veiklos. Kartais ir pasirodymą tenka sugalvoti nuo nulio ir choreografiją sustatyt, ir drabužius parinkti, o kartais tiesiog darbus paskirstyti.

O kaip ir kada jūsų gyvenime atsirado rankinės?

Mintis gimė prieš metus. Keliavome po Lenkiją ir užsukome į australų parduotuvę, kurioje buvo daug įdomių daiktų: dėžučių, piniginių, kuprinių, lagaminų, didžiulių krepšių. Pradžioje įdėmiai juos nagrinėjau ir niekaip negalėjau suprasti, iš ko jie pagaminti, kol pardavėja nepaaiškino, kad tai – plaunamas popierius. Iš parduotuvės mane tempte ištempė, kitaip viską būčiau susipirkusi (juokiasi). Vos įsėdus į automobilį jau naršiau internete ir ieškojau, kas tai, iš kur tai ir kaip taip įmanoma, nes pardavėja tikino, kad tai yra veganiška oda, dėvisi taip pat kaip oda, o ir priežiūra tokia pat, be to, visiškai ekologiška. Suradau visą šią informaciją ir, pasirodo, ji nemelavo.

Kuriu rankines iš plaunamo popieriaus. Kaip man sekasi tai daryti, kviečiu toliau skaityti originalų straipsnį, kurį rasite paspaudę čia.