Marija SIlickaja portalui Swo

Netirpstantis popierius ir svarbiausios naujojo dešimtmečio vertybės

„Netirpstantis popierius ir svarbiausios naujojo dešimtmečio vertybės“ – tokiu pavadinimu straipsnis, publikuotas portale Swo.lt Įdomus pokalbis apie tvarumą, kūrybą ir vertybes. Gero skaitymo!

Visų pirmą – sveikinimai! Būdamas mažas (kol kasšypsosi) prekės ženklas – „Tata Paper“ tvirtai pozicionuoja savo vertybes ir požiūrį į aplinkai draugišką, etišką madą, siūlydamas nuostabią alternatyvą odos / tekstilės pramonėje – netirpstantį popierių, dar vadinamą veganiška oda. O svarbiausia – dėl šio popieriaus nekertami medžiai! Apie atsakingą madą, mylimą darbą, gyvenimo būdą ir kitus malonius dalykus kalbamės su „Tata Paper“ įkūrėja Marija Silickaja-Šmatavičiene.

 

Kodėl tvari mada yra svarbi?

Šis klausimas, šiuo metu vienas aktualiausių ne tik mados srityje. Visas pasaulis kalba apie ekologiją, gamtos saugojimą, atsakingai gaminamus daiktus. Taip pat tuos, kuriuos galime panaudoti antrą kartą, atgaivinti ir pratęsti jų gyvavimą. „Tata Paper“ – pagaminti iš popieriaus, kuris neturi įtakos miškų naikinimui. Tai kultivuojamas pluoštas, kitaip tariant, augalų šaknys, išsijojamos ariant žemę. Kiekvienas gaminys yra rankų darbo ir pagamintas su didžiule meile čia, Lietuvoje. Mėgstu vadinti mūsų gaminius „daiktais su mintimi“. Norime eiti koja kojon su laiku ir neatsilikti nuo pasaulinių tendencijų. Nors popieriniai gaminiai Europoje atsirado jau prieš gerus 10 metų, į Lietuvą atvežėme šią mintį vos prieš trejus. Sėkmingai skleidžiam žinią ne tik apie mūsų prekės ženklą, bet ir apie pačią medžiagą.

Tavo prekės ženklo galanterija iš plaunamo popieriaus – išties išskirtinė. Kūrinius galima plauti, skalbti, lyginti. Pamenu, prieš kelis metus gavusi „Tata Paper“ delninę, likau susižavėjusi. Galiu pasakyti tik viena – tarnauja tiek pat, kiek ir odinė. Kaip kilo idėja? Papasakok plačiau.

Jokiais būdais nenoriu prisiimti sau išradėjos garbės. Tik per atsitiktinumą atradau šį popierių užsienyje. Jis jau seniai žinomas Europoje, nekalbant apie visą pasaulį. Pirmą kartą pamačiusi popierinius gaminius, ne iš karto supratau, kas tai, net nepatikėjau, kad tai – iš popieriaus. Šaunios pardavėjos dėka sužinojau nemažai informacijos apie pačią medžiagą ir, žinoma, įsigijau kuprinę, kad galėčiau ją išbandyti. Įsitikinau medžiagos stiprumu ir visiškai įsimylėjau. Iškart supratau, kad tai kažkas išskirtinio. Kol keliavau atgal į Lietuvą, suradau popieriaus gamintojus ir užsisakiau pavyzdžių. Pirmoji pasiūta kuprinė buvo tragiška. Dabar net juokinga prisiminti, bet vis tobulinome ir tobulinome ją tam, kad taptų tokia, kokios norėjome (šypsosi). Galiu didžiuotis tuo, kad pirmoji Lietuvoje pradėjau gaminti tokius daiktus iš popieriaus.

Visą straipsnį rasite portale Swo.lt. Nuoroda į straipsnį čia -> Skaityti toliau.